Skolebestyrelse

I skolebestyrelsen samarbejder forældre og skolens personale om udviklingen af skolen.

Skolebestyrelsen arbejde består bl.a. i at fastsætte principper for skolens virksomhed, f.eks. principper for undervisningens organisering og samarbejdet mellem skole og hjem.

Medlemmer af skolebestyrelsen

Formand

Anette Nørager
Telefon: 50 74 23 86
 E-mail: anoerager@gmail.com

Næstformand

Anne Mette Bruce Johansen
Mobil: 61 26 31 07
E-mail: annemettebruce@live.dk

Sekretær

Dorthe Bay Jensen
Telefon: 89 15 43 00
E-mail: dorthe.jensen@randers.dk

Ledelsesrepræsentanter

Annette Nejmann-Laursen, skoleleder
Telefon: 30 43 62 07
E-mail: annette.nejmann-laursen@randers.dk

Lene Pedersen, souschef 
Telefon: 20 46 94 57
E-mail: lene.nyman.pedersen@randers.dk

Medarbejderrepræsentanter

Pia Mohr Gori
Telefon: 28 12 44 35
E-mail: piax4533@rksit.dk

Annette Kronholm Jensen
Telefon: 20 46 25 81
Email: pilevang@jubii.dk

Forældrerepræsentanter

Yuliya Christiansen
Telefon: 71 67 57 93
E-mail: yuliyapeter@gmail.com

Ann Abildskov Christensen
Telefon: 28 26 84 44
E-mail: abildskovs@gmail.com

Michael Juhl Frandsen
Mobil: 31 23 16 66
E-mail: michael@woodstep.dk

Anja Yde Pedersen
Telefon: 23 45 90 04
E-mail: anjayde@hotmail.com

Michael Villiam Brøgger Jensen
Telefon: 53 65 65 05
E-mail: michael.v.jensen@gmail.com